18 czerwca 2018

Warszawa dla nowicjuszy

Warszawa dla nowicjuszy

Przygotowaliśmy garść praktycznych informacji dla tych, którzy wybierają się po raz pierwszy do Warszawy!

Parkowanie

Problem ze znalezieniem miejsca parkingowego to udręka zarówno mieszkańców jak i turystów przyjeżdżających do Warszawy. Centrum miasta objęte jest strefą płatnego parkowania, która obowiązuje od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 18:00. Cennik wygląda następująco:

  • Opłata minimalna (10 min.) – 0,50 zł
  • Pierwsza godzina – 3,00 zł
  • Druga godzina – 3,60 zł
  • Trzecia godzina – 4,20 zł
  • Czwarta i kolejne – po 3 zł

W niedziele i święta parkowanie jest darmowe.

Wysokość stawek określona została uchwałą Rady Warszawy, na postawie art. 13b ust. 4 pkt 1) i ust. 5 ustawy o drogach publicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 2222 ze zm.).

Przyjeżdżając do Warszawy w sprawach służbowych warto wiedzieć gdzie umówić spotkanie. Poniżej przedstawiamy kilka miejsc, do których bez obaw można zabrać ważnego klienta bądź szefa.

Restauracje

Amber Room al. Ujazdowskie 13, 00-567 Warszawa

Pałacowy, niezwykle gustowny wystrój restauracji urzeknie każdego. Znajduje się tutaj kilka kameralnych sal.. Jedzenie jest bardzo wykwintne, można spróbować takich dań jak ragoût z jagnięciną, szpinakiem i kurkami.

La Rotisserie Kościelna 12, 00-001 Warszawa

Jest to nastrojowe miejsce w niewielkim hotelu na Nowym Mieście, gdzie gotuje wybitnie utalentowany Paweł Oszczyk – Szef Roku 2015 Żółtego Przewodnika Gault&Millau Polska. Do wyboru jest tu menu à la carte oraz degustacyjne.

Brasserie WarszawskaGórnośląska 24, 00-484 Warszawa

W tym miejscu można spotkać wiele osób z pierwszych stron gazet. Restauracja szczególnie spodoba się miłośnikom kuchni francuskiej oraz win i nalewek.

Platter by Karol Okrasa – Emilii Plater 49, 00-125 Warszawa

Jest to kolejne miejsce, w którym dania serwuje medialna osoba. Można tu zjeść dania z kuchni polskiej w bardzo nowoczesnym wydaniu. W menu jest sporo sezonowych produktów, ryb oraz dziczyzny.

Warto zobaczyć!

Jeśli chodzi o miejsca warte zobaczenia w Warszawie to zapewne pierwszym skojarzeniem jakie przychodzi na myśl to Pałac Kultury i Nauki, który jest najwyższym budynkiem w Polsce! Oprócz tego należy odwiedzić Łazienki Królewskie czyli zespołu pałacowo-ogrodowego znajdującego się na trenerach dawnego Ujazdowa.

Turyści bardzo chętnie odwiedzają również Zamek Królewski, gdzie mogą podziwiać przepiękne wnętrza z sporą ilością dzieł wielkich mistrzów takich jak Canaletto i Rembrandt.

Z kolei na Krakowskim Przedmieściu mieści się Pałac Prezydencki, który jest największym pałacem w Warszawie. Jak sama nazwa mówi, pełni on funkcję Siedziby Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Nie można zapomnieć o tych, którzy polegli walcząc o niepodległość. Mowa oczywiście o Grobie Nieznanego Żołnierza – znajduje się on na placu marszałka Józefa Piłsudskiego.

To tylko nieliczne miejsca, które warto odwiedzić w Warszawie. Lista atrakcji jest niezwykle długa. W celu lepszego poznania tego wyjątkowego miasta należy spędzić tu o wiele więcej czasu i w spokoju podziwiać otaczające piękno oraz historię.