4 grudnia 2017

Katowice – co warto zobaczyć w wolnym czasie?

Katowice – co warto zobaczyć w wolnym czasie?

Dużą dozę atrakcji znajdziemy w samym centrum Katowic. Inne części miasta również potrafią zaskoczyć. Czas wolny przeznaczamy zazwyczaj na różnego rodzaju zajęcia rekreacyjne oraz rozwijanie zainteresowań. W artykule przedstawimy kilka dowodów na to, że  Katowice oferują jedne z najlepszych propozycji na nietuzinkowe spędzenie wolnego czasu.

Wrotka Katowice

To jedyne miejsce W Katowicach, w którym można jeździć na wrotkach lub dopiero rozpocząć lekcje jazdy. We „Wrotce” usłyszymy muzykę w rytmie disco, która niczym w dawnych filmach amerykańskich wpędzi nas w czar zabawy disco. Duża przestrzeń idealna jest by „powrotkować”  i zorganizować imprezę firmową. W obiekcie istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu.

Escape room

Jest to dobra i ostatnio bardzo popularna forma rozrywki . Zabawa polega na tym, aby uczestnicy po rozwiązaniu serii logicznych zagadek wydostali się z pokoju. Scenarzyści zadbali, aby pomieszczenie było ciekawie urządzone, a zagadki logicznie rozłożone. Główną atrakcją  jest gra na  czas, który upływa bardzo szybko.  W Katowicach jest ponad 20  pokoi o przeróżnej tematyce.

JUMPCITY

Jumpcity to największy park trampolin na Śląsku. To nie tylko zabawa, ale idealna forma sportu.  Obiekt do dyspozycji oddał ogromny basen z gąbkami, trampolinę sportową, ścieżki akrobatyczne, arenę do zbijaka oraz specjalną strefę dla najmłodszych.  Poza strefą sportowej rozrywki Jumpcity posiada w ofercie bogate zaplecze gastronomiczne, szczególnie zadowalające miłośników kuchni włoskiej.

Kino „Kosmos”

Legendarne kino powstałe w 1965 roku przy ulicy Sokolskiej 66, prowadzone przez Instytucję Filmową „Silesia-Film”.  Kino jest wyposażone w dwie sale Nostromo (367 miejsc) i Solaris (46 miejsc). Od poniedziałku do niedzieli istnieje możliwość obejrzenia naprawdę dobrego kina. „Kosmos” organizuje  pory dla seniora, klub filmowy ambasada, oraz filmowe psycho-tropy. W tym miejscu można także spotkać się z pisarzami oraz reżyserami. Każdy koneser dobrego filmu z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Teatr

Teatr Śląski

Powstały w samym centrum rynku w Katowicach może pochwalić się największą sceną dramatyczną Górnego Śląska. W czterech scenach (Dużej, Kameralnej, w Malarni i w Galerii) prezentuje dorobek polskiej i światowej literatury, zarówno klasycznej jak i współczesnej.

Teatr Ateneum  

Śląski tatr lalki i aktora, który ma bardzo bogatą historię i doświadczenie, bowiem istnieje już od 1945 roku.

Teatr Korez

Prywatny teatr Mirosława Neinerta. Charakterystyczną częścią jest najmniejsza scena teatralna. Odbywają się na niej zarówno przedstawienia własne, występy gościnne jak i występy pozateatralne. W teatrze występowali takie postaci jak: Anna Dymna, Maciej Stuhr, Maciej Maleńczuk.

Strefa Kultury

Cała strefa obejmuje Muzeum Śląskie, siedzibę NOSPR oraz Międzynarodowe Centrum Kongresowe, a dodatkowo w okolicy znajduje się Spodek. Przestrzeń „kulturowa” jest bardzo dobrze zaprojektowana, posiada dużo ławeczek i alei – to idealne miejsce na długi spacer.

Muzeum Śląskie

Miejsce, które zaciekawi fanów historii sztuki.  Muzeum mieści w sobie zbiory historycznego malarstwa polskiego, sztuki nieprofesjonalnej, fotografii artystycznej i dokumentalnej, plakatu polskiego oraz bogate zbiory etnograficzne i z zakresu polskiej plastyki scenicznej.

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia

Zachwycająca wyglądem nowa siedziba mieści dwie sale koncertowe: wielką na 1,8 tys. miejsc oraz kameralną dla 300 osób. Idealny sposób na wyjście na spotkanie biznesowe oraz spędzenie wolnego czasu słuchając melodii muzyki klasycznej.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Największe centrum kongresowe w Polsce. Mieści w sobie, aż 4 sale, idealne na organizację bankietów, spotkań firmowych i konferencji dla grup.  

Share