8 listopada 2017

Gdynia – miasto spotkań biznesowych

Gdynia – miasto spotkań biznesowych

Spotkanie biznesowe ma istotne znacznie z punktu widzenia dalszej współpracy. Jeżeli chcesz pokazać się kontrahentowi w dobrym świetle podczas przygotowanego spotkania, musisz doskonale się do niego przygotować. Usługi konferencyjne w Gdyni są bardzo atrakcyjne i przed przedsiębiorcami stoi duży wybór miejsc na spotkanie biznesowe. Przedstawiamy nasze propozycje jak i gdzie je zorganizować.

Gdynia to miasto przedsiębiorców, więc różnego rodzaju spotkania biznesowe czy konferencje są na porządku dziennym, a oferta niezwykle szeroka.

Podstawowym miejscem na spotkanie wydaje się być restauracja lub kawiarnia. Na co zwrócić uwagę wybierając lokal? Na pewno wystrój wnętrza. Nie wypada prowadzić poważnych rozmów z kontrahentem nad romantycznym blaskiem świec. Zwróć również uwagę czy nie jest to restauracja skierowana do rodzin – gromadka krzyczących dzieci z pewnością nie ułatwi wam rozmowy, a zdecydowanie może ją zakłócić.

Na pewno warto udać się do danej restauracji wcześniej, by móc ocenić, czy faktycznie będzie dobrym wyborem. Pytania, które już na wstępie w lokalu powinieneś sobie zadać to:

  • Czy muzyka nie jest zbyt głośna lub nachalna?
  • Czy obsługa jest profesjonalna?
  • Czy miejsce jest proste do zlokalizowania ?

Ponad to postaw na tradycyjną kuchnię – nie każdy jest zwolennikiem sushi lub owoców morza. Spotkanie umówione w restauracji mocno ukierunkowanej na daną potrawę, a zwłaszcza wyjątkowo egzotyczną, może cię na wstępie skreślić. Taki wybór jest akceptowalny jedynie wtedy, gdy znasz gust osoby, z którą to spotkanie się odbędzie. Nie pozwól jednak, aby jedzenie dominowało – ma ci ułatwić osiągnięcie zamierzonego celu, a nie być głównym punktem spotkania. Biznesowe rozmowy lepiej umawiaj w miejscu gdzie menu jest proste i przystępne dla większego grona osób. W sytuacji, gdy pierwszy raz widzisz się z danym kontrahentem uniwersalizm sprawdzi się w 100%.

Podstawowe kryteria, którymi kierowaliśmy się wybierając restauracje:

  • Parking dostępny dla klientów,
  • Sieć Wi-Fi,
  • Restauracja dostosowana do spotkań biznesowych,
  • Położenie w centrum miasta,
  • Ceny – nie za niskie i nie za wysokie. W tej kwestii ważne jest znaleźć złoty środek. Zbyt niskie ceny mogą sprawić, że będziesz wyglądać nieprofesjonalnie. Zbyt wysokie z kolei, mogą postawić twojego kontrahenta w niezręcznej sytuacji.

Spotkanie biznesowe może także odbyć się w hotelu, ponieważ wiele z nich posiada specjalne sale konferencyjne. Taki wynajem jest jednak zazwyczaj bardzo drogi i dedykowany do spotkań obejmujących kilkadziesiąt osób. Jeżeli spotkanie ma liczyć 2-8 osób, spotkanie w Sali przygotowanej na 50 osób nie będzie wyglądało profesjonalnie.

Innym rozwiązaniem mogą być także sale konferencyjne w Gdyni na wynajem, naszym zdaniem najlepsze miejsce do biznesowych spotkań.  Dlaczego takie rozwiązanie jest bardziej korzystne? Przede wszystkim – masz salę do własnej dyspozycji, co jest niemożliwe w restauracji. Pełna dostępność zapewni dyskrecję, spokój, brak odwracania uwagi oraz sprzyja zachowaniu tajemnic biznesowych. Dzięki temu zaprezentujesz się bardziej profesjonalnie przed kontrahentami w odpowiednim, biurowym otoczeniu.

Sale można rezerwować na godziny, co znacznie ułatwia sprawę. Nie musimy płacić za cały dzień kiedy wiemy, że spotkanie potrwa godzinę czy dwie.

Inną zaletą jest obsługa asystencka podczas wynajmu. Takie sale zazwyczaj wyposażone są w rzutniki, flipcharty i inne narzędzia wpływające na jakość spotkania. Dodatkowo istnieje możliwość skserowania lub wydrukowania dokumentów. Te udogodnienia to niewątpliwie przewaga wynajmu sal.

W salach również istnieje możliwość serwisu z kawą, herbatą i wodą. Ceny są niższe niż w kawiarni, a spotkanie nie jest zależne od długości spożywania danego napoju.