22 grudnia 2017

Kilka wskazówek dzięki którym udekorujesz biuro na święta

Kilka wskazówek dzięki którym udekorujesz biuro na święta

Miejsce pracy bardzo często bywa naszym drugim domem. W pracy spędzamy większość czasu w ciągu dnia. Biura, w których przyjmowani się kontrahenci powinny być miejscem, które cieszy oko. W związku z tym wprowadzenie świątecznej atmosfery do biura, to niemalże obowiązek. Dzięki ozdobom świątecznym, pomieszczenie może stać się bardziej przytulne, a w efekcie pozytywnie działać na przyjmowanych gości. W  naszym najnowszym artykule przedstawiamy 10 wskazówek, dzięki którym dekoracja biura stanie się łatwiejsza.

Ozdoby Świąteczne

Obecnie można znaleźć przeróżne ozdoby świąteczne. Z roku na rok kreatywność ich twórców wzrasta. Jednak należy pamiętać, że w miejscu pracy z niczym nie należy przesadzać. W pracy powinniśmy unikać ozdób jaskrawych, o mocnym natężeniu kolorów, które tworzą obraz przepychu.  Warto także dobrać ozdoby pod istniejący już wystrój biura oraz nie zawieszać ich na sprzęcie oraz meblach biurowych.

Choinka

Naturalna czy sztuczna – może być piękną ozdobą w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wybór bombek, gwiazdek oraz innych dodatków jest przeogromny. Jednak zawsze należy pamiętać o tym, że miejsce pracy powinno mieć swój styl i umiar. Dotyczy to także choinki, która ma stanąć w biurze. Nie powinna być także zbyt duża. Jeśli biuro jest małe warto pomyśleć o jakimś zamienniku dla choinki, tak aby nie tracić cennego miejsca.

Dekoracje

Są inną alternatywą na udekorowanie swojego biura. Białe światełka bardzo dobrze wyglądają zawieszone na recepcji czy oknie.  Stroiki ocieplą wygląd stołu konferencyjnego, bocznych  stolików czy lady recepcyjnej. Warto zachować wybraną kolorystykę – to zdecydowanie da efekt spójności i elegancji.

Gwiazda betlejemska

A dokładnie – Wilczomiecz piękny –  Poinsecja.  Jest symbolem Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dobrze sprawdzi się w biurze jako żywa dekoracja na święta.

Atmosfera

Najlepiej jest zadbać, by wszyscy pracujący w firmie brali udział w dekorowaniu biura. Jest to dobra opcja, aby zintegrować zespół .

Poczęstunek dla Klientów

Przy przygotowaniu biura do świąt, warto też pomyśleć o wszystkich Klientach. Bardzo dobrze sprawdza się organizacja słodkiego poczęstunku czy gorącej czekolady. Dzięki temu atmosfera świąteczna jest coraz bardziej widoczna.

Odpowiednie barwy

Odcień ozdób w biurze powinien być stricte klasyczny.  Kolory powinny być stonowanie, dopasowane do wnętrza oraz charakteru firmy.

Oferta świąteczna

Dobrym pomysłem jest także stworzenie  ciekawej oferty świątecznej dla klientów. Zniżki mogą potrwać od Wigilii do samego Sylwestra co przyciągnie jeszcze więcej kontrahentów do firmy.

Świąteczna muzyka

Elementem uzupełniającym dekoracje w biurze, jest świąteczna muzyka, która wprawi pracowników oraz klientów w niezwykły, ciepły klimat Świąt Bożego Narodzenia.