5 marca 2018

Poznań dla każdego

Poznań dla każdego

Wybierając się na wycieczkę do Poznania, warto wiedzieć gdzie zaparkować samochód, co zwiedzić, a także gdzie zjeść coś dobrego.

Strefy parkowania

W Poznaniu obowiązują trzy typy obszaru wyznaczonego do parkowania, są one określone kolorem czerwonym (podstrefa A), żółtym (podstrefa B) oraz zielonym (podstrefa C). Należy pamiętać o tym, że od poniedziałku do piątku w godzinach od 18 do 8 oraz przez całą sobotę i niedzielę postój jest bezpłatny. Zwiedzając Poznań w weekend również nie trzeba martwić się o opłacenie parkingu.

Podstrefa A Podstrefa B Podstrefa C
– za 1 godzinę 3,00 zł

– za 2 godzinę 3,60 zł

– za 3 godzinę 4,30 zł

– za każdą następną 3,00 zł

– za 1 godzinę 2,80 zł

– za 2 godzinę 3,30 zł

– za 3 godzinę 3,90 zł

– za każdą następną 2,80 zł

– za 1 godzinę 2,00 zł

– za 2 godzinę 2,40 zł

– za 3 godzinę 2,80 zł

– za każdą następną 2,00 zł

Obowiązuje od pon. do pt. w godz. 8-18

Źródło: http://www.zdm.poznan.pl/parking_zone.php

Najważniejsze zabytki

Poznań słynie z wielu ciekawych zabytków, więc nie sposób się tu nudzić!

Stary Rynek – główny plac w Poznaniu, na którym największą atrakcją jest piękny, renesansowy ratusz, z którego codziennie o godzinie 12 można usłyszeć hejnał oraz zobaczyć trykające się koziołki. Charakteru dodają również kolorowe kamieniczki oraz wąskie uliczki odchodzące od rynku, na których znajduje się mnóstwo klubów oraz restauracji.

Malta – jeziorko w centrum miasta? Czemu nie! Jest to miejsce, gdzie można znaleźć praktycznie wszystko. Latem można poopalać się na piaszczystej plaży przy brzegu jeziora, pograć w siatkówkę, udać się do parku linowego, zagrać w minigolfa, pozjeżdżać na pontonach, pobawić się na placach zabaw, zjechać z kolejki górskiej, letniego toru saneczkowego czy też iść na karuzelę. Z kolei zimą czynny jest stok narciarski gdzie można pozjeżdżać na nartach lub snowboardzie. Cały rok czynne są Termy Maltańskie, gdzie do dyspozycji jest basen sportowy i termalny, SPA, sauny czy też zjeżdżalnie.

Fara – barokowy kościół, okrzyknięty najpiękniejszym w Polsce. Jego budowa trwała 100 lat, począwszy od 1651 roku. Wnętrze zdobią złocenia, rzeźby, stiuki i obrazy umieszczone przy 15 ołtarzach. Dech w piersiach zapierają 140 letnie organy, które zbudowane są z 2600 piszczałek o 43 barwach głosowych. W każdą sobotę o 12:15 można posłuchać dzieł muzycznych wydobywających się z głębi tego pięknego dzieła – wstęp jest wolny.

Palmiarnia – nie byle jaka, bo największa w Polsce! Jest czynna od wtorku do niedzieli. Znajduje się w niej 1100 gatunków roślin i 170 gatunków ryb żyjących w mini oceanarium. Budynek palmiarni znajduje się w sąsiedztwie urodziwego Parku Wilsona.

Stary Browar – to Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu o bardzo oryginalnym wnętrzu. A to wszystko dlatego, że mieścił się tu kiedyś Browar Huggerów, w którym dzienna produkcja piwa wynosiła prawie 72 000 hektolitrów! Teraz znajduje się w nim ponad 200 punktów handlowych, przeróżnych restauracji, sal kinowych oraz wiele wystaw sztuki współczesnej.

Restauracje

Oprócz poznańskiego przysmaku jakim są Rogale Marcińskie to w rankingu restauracji, które trzeba odwiedzić będąc w Poznaniu są:

  • Whiskey in the Jar

           Stary Rynek 100, 61-772 Poznań

Miejsce, gdzie jedzenie serwowane jest wraz z muzyką na żywo. Steki, żeberka oraz burgery ze 100% wołowiny to              tylko namiastka dobroci serwowanych w tej restauracji.

  • Bar a Boo

           Gołębia 6, 60-101 Poznań

Włoska restauracja, w której pizza jest rewelacyjna. Mają też ciekawą ofertę śniadań i dań obiadowych.

  • Weranda Caffe

           Świętosławska 10, 61-870 Poznań

Niezwykła kawiarnia która urzeka przepięknym sezonowym wystrojem. Oprócz różnorodnych gorących napoi                     można skosztować domowych ciast, legendarnych sałatek oraz  chrupiących bagietek.

  • YetzTu

            Krysiewicza 6, 61-825 Poznań

Miejsce gdzie fani kuchni japońskiej zjedzą najlepszy Ramen w mieście. Dla tych którzy nie wiedza – Ramen to                       zupa na bazie rosołu z dodatkiem makaronu, mięsa i typowych japońskich dodatków.

  • Maatisushi

            plac Andersa 5, 61-849 Poznań

To najlepsza restauracja serwująca sushi w Poznaniu! Genialna jakość za bardzo rozsądną cenę.

 

Wszystkie restauracje znajdują się w sąsiedztwie jednego z naszych biur, które mieści się w centrum miasta na ul. Bóżniczej 15/6.